Hakkımızda

Orfion Zeytinyağı, 1953 yılından bu yana zeytinyağı üretimine odaklanan Üzden ailesinin bilgi birikimi ve deneyimini sizlere ulaştırdığı butik markasıdır.

Bir mesleği öğrenmek için yüz yıl gerekir derler. Doğrumudur bilmiyoruz fakat zeytine ve zeytinyağına dair bir çok hikaye biriktirdiğimiz bir gerçek. Bu da, elbette ki önemli bir bilgi ve deneyim birikimi anlamına geliyor.

Geleneksel bilgimizi, yeni teknolojiler ve güncel araştırmalar ile kullanarak, zeytinyağı üretiminde başarılı bir yöntem oluşturduk.

İşte dört kuşağa dayanan bu zeytinyağı ilmini, zeytinyağına tutkumuz ile harmanlayarak, butik olarak olarak üretilmiş sıradışı Orfion naturel sızma zeytinyağlarını sizlere sunuyoruz.

Orfion olarak tüketicilerimize, kendi yağhanemizde özenle üretilmiş, el ile tek tek şişelenmiş, her aşamasında emek harcanmış yağlarımızı sunuyoruz.

Derdimiz, büyük üretici olmak değil, iyi üretici olmak. Bu yüzden çok üretmek yerine, butik üretim tarzını benimseyerek az fakat kaliteli üretmeyi tercih ediyoruz. Fason üretim yaptırıp kendi markamızı basmıyoruz.

Ayvalık bölgesinin Edremit Yağlık tipi zeytinlerin itina ile işlenmesiyle elde edilen yağları kimyasal ve duyusal özelliklerine göre ayırıyor, sizlere elimizde kalan sınırlı miktardaki ve en yüksek kalitedeki yağlarımızı Orfion markası ile sunuyoruz.

Bizler iyi bir zeytinyağı tattığında heyecanlanan, gözleri parlayan insanlarız. Sizin de zeytinyağımızı tattığınızda aynı hisleri duymanız dileğiyle.

Orfion, Üzden ailesinin mübadele ile Selanikten göçtükleri ve doğdukları Çanakkale’deki Erenköy(İntepe)’ün Truva antik kenti dönemindeki ismidir.

Truva Savaşları’nda Anadolu kahramanı olarak bilinen Hektor’un tümülüsü Orfion’dadır.

Tarihin en epik savaş destanının geçtiği topraklarda, barışın simgesi zeytin dalına sevdalandık. Ve bu dalları bize sunan ölümsüz zeytin ağacına, doğduğumuz, ve yetiştiğimiz toprakların binlerce yıl önceki ismini verdik.

Logomuzu da bu ölümsüz ağaç yaptık, adına da Orfion Ağacı dedik, çok sevdik!

Biz Kimiz?

ŞERİF HASAN
KURUCU

1953 Yılında, büyük dedemiz Şerif Hasan zeytinyağı yolculuğumuzun temelini attı. Kendisine bize bu mirası bıraktığı için minnettarız.

İZZET ÜZDEN
2.KUŞAK

1960 Yılında devraldığım yağhaneyi Taş Baskı sisteme geçirdim. Şimdi oğlum ve torunumun yapmış oldukları yenilikleri seyrediyor, deneyimlerimle rehberlik ediyorum.

ERDİNÇ ÜZDEN
3.KUŞAK

Doğduğumdan beri zeytinyağı öğreniyorum. Zeytinyağı benim zanaatim. Şimdi bu zanaati ailemin son nesline aktarıyorum.

ÖZGÜR ÜZDEN
4.KUŞAK

Araştırıyor, okuyor, öğreniyor ve uyguluyoruz. İyi üretim pratiklerini üretimimize entegre ederek Orfion markasını sizlere sunuyoruz.

ÇERAĞ BİLGİN ÜZDEN
4.KUŞAK

Araştırıyor, okuyor, öğreniyor ve uyguluyoruz. İyi üretim pratiklerini üretimimize entegre ederek Orfion markasını sizlere sunuyoruz.

Basında Biz