Corona Hakkında – Önümüzdeki Günlere Dair

Merhaba, 
Ben Özgür, Orfion ailesinin bu günlerde üretimden sorumlu üyesiyim.

Dünya genelinde hiç kimsenin beklemediği sıradışı günler geçiriyoruz. Bu yüzden gerekli gördüğümüz bir kaç hususta sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Öncelikle Orfion ailesi olarak, sağlığımız ve yasal koşullar el verdiği sürece üretim & sevkiyat operasyonlarımızın sürdüğünü bilmenizi isteriz. Bu süreçte sosyal mesafe ve hijyen koşullarına uygun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Siz istediğiniz sürece yağlarımızı, zeytinlerimizi ve sabunlarımızı sizlere ulaştıracağız.

Tüketim alışkanlıklarımızın hızla değiştiği bu günlerde, E-ticaret hacminde global olarak bir artış söz konusu. Ülkemizde de bu durum farklı değil. Kargo Firmaları bu yoğun trafiğe zaman zaman cevap vermekte zorlanabiliyorlar. Bu yüzden bazı kargo şubelerine kota uygulaması geldiğini öğrendik.

Bu şu anlama geliyor, sipariş verdiğiniz firma siparişinizi hızlı bir şekilde hazırlayarak kargo firmasına teslim etse bile, kargonuzun çıkışı yapılamayabilir, gecikebilir.

Bu yüzden internet üzerinden herhangi bir firmaya vereceğiniz siparişlerinizde, acil ihtiyaçlarınızı asgari seviyeye indirmenizi, siparişlerinizi ihtiyaçlarınıza göre birkaç hafta ileriyi öngörererek planlayacak şekilde hareket etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bunun yanında, ilk defa geçen haftasonu uygulanan sokağa çıkma yasağının devamını bu haftasonu yaşayacağız. Almış olduğumuz fakat henüz doğrulayamadığımız bazı bilgilere göre 23 Nisan’ın da haftasonu ile birleştirilerek 4 günlük bir sokağa çıkma yasağının uygulanma ihtimali mevcut. Aynı şekilde 1 Mayıs’ın da haftasonu ile birleştirilmesi muhtemel.

Bu ihtimalleri göz önünde bulundurmanızı ve en azından temel ihtiyaçlarınızın siparişlerini şimdiden – panik olmadan🙂 – vermenizi öneriyoruz.

Daha bir kaç ay öncesine kadar resmi tatilleri haftasonları ile birleştirerek minik tatiller yapmayı hayal ederken, bu gün evde sorunsuz bir şekilde vakit geçirmek için hazırlık yapıyor olmak bizim de içimizi burkuyor. 

Fakat biliyoruz ki, er ya da geç, bu günler geçecek…

Güneşin içimizi ısıttığı, sevdiklerimizle el ele, kol kola, beraber ve  doyasıya vakit geçirebileceğimiz günler elbet gelecek.

O zamana kadar üzerimize düşen görev; kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını koruyabilmek, evde kalmak.

Sevgilerimizle,

Bu gönderi Blog’ te gönderildi ve ’ te etiketlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir